Majitelé domů mohou snadno upravit svůj cihlový dům, krb nebo dlažbu pomocí moření. Projekt pro domácí kutily, barvení rozzáří červené cihly, opraví opravy a dodá vaší cihlové zdi svěží, nový vzhled.
Co je barvení?
V designu je barvení akt záměrné změny barvy materiálu, předmětu nebo povrchu pomocí penetračního barviva nebo chemikálie. Barvení může oživit vzhled svého cíle, vrátit jeho pigment do původního stavu, nebo barva mořidla může vytvořit zdánlivě nový produkt.
3 tipy pro barvení cihel
Než změníte barvu cihel, zvažte tyto tipy, jak proces barvení vyhladit:
1. Ujistěte se, že cihla absorbuje vodu . Aby cihla obarvila, musí být schopna absorbovat vodu. Naplňte šálek vodou a postříkejte cihlu tekutinou; pokud kapky vody stékají a nejsou absorbovány, budete muset odstranit tmel. Naneste ředidlo na lak nebo odstraňovač nátěru na beton na malou plochu, nechte zaschnout a poté znovu vyzkoušejte vodou. Pokud se voda znovu nevsákne, budete muset cihly natřít, nikoli namořit.
2. Vyzkoušejte skvrnu . Různé typy cihel se všechny barví jinak. Protože skvrny jsou trvalé, budete chtít skvrnu vyzkoušet na malé ploše a nechat ji zaschnout, než se rozhodnete, zda je to barva a vzhled, který chcete na celé cihlové fasádě.
3. Malujte v náhodném vzoru . Pokud budete postupovat cihlu po cihle, zleva doprava, nahoru dolů, můžete skončit s nerovnoměrným zabarvením cihel – to proto, že když dosáhnete na dno kbelíku, můžete získat tmavší skvrnu v závislosti na tom, jak smíšený. Vytvořte přirozenější vzhled malováním cihel v náhodnějším vzoru.
Jak obarvit cihly v 7 krocích
Železářství dodávají materiály potřebné k moření zdiva, které mohou dát povrchu cihly novou barvu. Chcete-li obarvit cihly, postupujte takto:
1. Zajistěte sadu skvrn . Sady nabízejí mořidla v různých barvách, což vám dává možnost najít tu nejvhodnější pro vaše potřeby. Zeptejte se svého železářství, zda mají vzorky, abyste mohli nejprve experimentovat, abyste viděli, jak to vypadá na vaší cihle, a dokonce můžete smíchat a spárovat produkty na skvrny a vytvořit novou barvu. Barvy na vodní bázi umožňují proudění vzduchu, zabraňují poškození vodou a snadno se nanášejí.
2. Vyčistěte si cihlu . Nastříkejte nebo ostříkejte cihlu vodou a poté ji očistěte jemným čisticím prostředkem na hadru. To pomůže zbavit se skvrn od cihel nebo plísní. Znovu opláchněte vodou a nechte cihlu zcela vyschnout. U venkovních cihel možná budete potřebovat tlakové mytí v závislosti na stavu vašich cihel.
3. Připravte si pracovní stanici . Položte hadry, navlékněte si rukavice a oblečení, které můžete ušpinit, a použijte malířskou pásku k oddělení oblastí, které nechcete ušpinit. Cihelnou spárovací hmotu můžete preventivně zakrýt. Mějte po ruce vodu, abyste odstranili rozlité tekutiny nebo kapky, a noste brýle nebo brýle, aby se vám skvrna nedostala do očí. (Pokud ano, proplachujte vodou po dobu deseti minut.) Barvení se nejlépe provádí v klidných dnech; vítr může proces ztížit.
4. Přečtěte si pokyny pro míchání . Smíchejte skvrnu v kbelíku a najděte pokyny na nádobě na skvrny. Přidejte příslušné množství vody a několik minut míchejte ve vzoru číslo osm. Pokud plánujete míchat barvy, sledujte, kolik z každé skvrny jste přidali, abyste ji mohli replikovat pro další dávky.
5. Začněte kartáčovat . Vezměte štětec, ponořte jej do směsi a poklepáním na stranu kbelíku odstraňte přebytečnou skvrnu. Kartáčujte cihlu jedním čistým tahem a poté tuto jedinou cihlu přetřete ještě jednou. Otočte štětec a opakujte na další cihle. Po čtyřech tazích budete pravděpodobně potřebovat více skvrn; ponořte kartáč do kbelíku, krouživým pohybem s ním zakružte a proces čištění opakujte.
6. Okamžitě se postarejte o kapky . K kapání musí dojít, a to je v pořádku – musíte je rychle vyčistit. Otřete navlhčeným hadříkem, nebo pokud uvíznou v drážkách, natrhejte je starým šroubovákem.
7. Očistěte a nechte cihlu vyschnout . Umyjte své nástroje a vyhoďte svůj kbelík, který bude pravděpodobně příliš zašpiněný na to, abyste jej mohli použít pro jiné projekty. Sušení vašich cihel může trvat asi den, v závislosti na podmínkách.